098 216-83-95
 Пн-Пт: 10:00-18:00
1 квітеня 2021
Просмотры: 959
Час читання 6 хв.

Ловля головля

Ловля головля

Коли в літній період, з появою перших ознак спеки, після "ранкової зорі", для більшості човнових екіпажів рибалок рибалка вважається завершеною і вони на всіх парах мчать до берега, обговорюючи нереалізовані клювання безумовно трофейних риб, для голавлятніков настає час справжнього полювання. Адже саме в цей період ця риба починає зміщуватися з перекатів в тінь нависають над берегом дерев. Чому "справжнього полювання"? Та саме тому, що в цих умовах і проявляється справжнє майстерність рибалки - "голавлятніка": точність закидання приманки в "будиночки" (так любителі цього виду рибної ловлі називають діри в рослинності біля самого урізу води, де, зазвичай, і варто риба в спеку ), ювелірність проводки блёсенкі на мінімальній швидкості в місцях "обратки" (а так називають напрямок струменя біля берега, протилежне по напрямку основного напряму течії річки), вміння вчасно пригальмувати рукою сходить зі шпулі котушки шнур, щоб блешня в повітрі зупинилася і впала майже вертикально , викликаючи при падінні характерний звук - т.зв. "Плюх", на який дуже часто головень і реагує моментально ... Так, нюансів в "прибережної" ловлі головня вельми і вельми багато і нерідко буває так, що невиконання всього одного, як виявляється, - "ключового" - призводить до невдачі.

Зроблю відступ і поясню, чому я почав розповідь про лов головня в прибережній зоні саме з човна. Справа в тому, що головень - риба дуже і дуже обережна і завжди уважно стежить за тим, що відбувається на березі. Тому нерідко, при лові з берега, доводиться не доходити до води кілька метрів або ретельно ховатися за рослинністю, щоб отримати результат. А ось при лові "взабродку" або з човна все набагато простіше: чомусь рибалки, що стоїть у воді або самого човна риба лякається набагато менше.

Крім того, човен дає можливість вільного переміщення вздовж берегової лінії і "обстрілу" куди більшої кількості перспективних місць, ніж це доступно з берега. Плавзасіб (до речі - це м.б. зовсім не обов'язково саме човен, а той же рибальський "пліт") дозволяє провести ловлю "сплавом", про що ми обов'язково детально поговоримо в одній з наступних статей.  Отже, давайте визначимо чинники, необхідні при лові голавля в прибережній зоні з води.

1) Вибір правильного місця лову. У більшості випадків, це буде крутий берег річки, з нависають над поверхнею води деревами, великими корінням дерев, які виступають з води. Різні перешкоди, що створюють "бурління" води або "обратку" (див. Визначення вище) - виступаючі з води стовбури дерев, валуни, маленькі острівці суші і т.д. Оптимальним варіантом буде, якщо через мінімальну відстань від прибережної лінії буде різкий звалювання глибиною до метра і більше

2. Закид і проводка.
Як я вже згадував, головень не дуже лякається предметів і істот (в т.ч. людини і човни), що знаходяться на воді і в воді. Тому закиди цілком можна робити "на коротке", розташовуючись буквально в 10м від берега, особливо - в сильний вітер, який дуже заважає точному ввезенню приманки. Але тут є невеликий нюанс: нерідко, риба, побачивши що впала в воду і починаючу рух приманку, атакувати її зовсім не поспішає. У поляризаційних окулярах часто можна бачити, як досить пристойний екземпляр просто супроводжує приманку, вийшовши із засідки, буквально в 15-20см. І часто на кидок риба вирішується, лише пройшовши пристойну відстань в 15-20м, довго спостерігаючи за позбавивши її морального рівноваги, предметом.

Тому ловлячи з лагідних дистанцій, ви, безумовно, підвищуєте точність закидів, а й втрачаєте частини клювань. На мій погляд, оптимальною відстанню для закидання буде близько 20м.

Хоча риба стоїть не біля самого берега, саме закидання в урізу води (а то і з занедбаністю приманки на берег з подальшою потяжкой в ​​воду) будуть максимально ефективними. Проводка, як правило, - поперек струменя і течії. Якщо це мікроколебалка, дайте їй впасти на дно і потім легкими твічінговимі рухами піднімайте з дна, поки глибина не збільшиться приблизно до метра. У цей момент - пауза, дайте можливість блёсенке "посипатися" і знову лягти на дно, піднявши невелику хмарку "муті" з мулу або піску. І знову пауза на пару-трійку секунд ... Після цього кінчиком спінінга легко відірвіть блёсенку від дна і продовжуйте рівномірну проводку на мінімальній швидкості вже до самого човна ... Якщо ж використовуєте кренки - намагайтеся "рити" дно: рівномірна повільна проводка до моменту , коли воблерок упреться лопаткою в дно, піднявши, знову таки, то саме хмарка мулу і пауза ... Дайте воблерку спливти і знову на рівномірній проводці заглибити до характерного "стусана". Намагатися Твічу кренк не потрібно, головня це скоріше лякає, ніж провокує ...

Є ще пара секретів. Оскільки головень чекає комах, що падають з гілок дерев в воду, цілком можна розіграти для нього цей "спектакль". Але для цього потрібні деякі навички закидання і використання досить довгого повідця з флюрокарбона.

Варіант А) закид приманки на гілку дерева, з подальшим стягуванням приманки з неї і стрімких падінням в воду. З Кренке я б цей метод використовувати не ризикнув, тому що він мають два гачки, та ще й трійника - ймовірність глухого зачепа за гілку зростає в рази. А ось з мікроколебалкой цей спосіб більш, ніж ефективний. Нагадаю лише про використання довгого (40-50см) флюрокарбонового повідця. Цей матеріал, навіть при обвиття гілки, на відміну від плетеного шнура, легко з неї зісковзує, тягнучи за собою приманку

Варіант Б) Потренируйтесь на відкритій воді, де заважати нічого не буде. У найвищій точці траєкторії польоту приманки просто притримайте шнур рукою - приманка перпендикулярно тут же попрямує вниз, плазом з висоти ударившись об поверхню води, створивши характерний звук "плюх - чвак", який досить спокушає цей вид риби на клювання. Коли освоїте даний метод подачі приманки - переходите ближче до берега, результат буде забезпечений.

3) Снасті
Почнемо зі спінінга. Оскільки ми ведемо розмову про лов з човна, спінінг довжиною більше 1.8м - 1.98 створюватиме дискомфорт при виведенні риби. Тому по "зростанню" давайте зупинимося на цьому. За строю оптимально дивитися в бік спінінгів, для лову стрімовой форелі (НЕ ставкової, а саме стрімовой, тому що комель у них має більший запас потужності, а ви ловите на річці, а не в ставку, де присутня протягом). За строю вибираємо краще moderate. Поясню чому. По-перше - головень це не окунь чи щука з досить щільними губами, виводити "на глиссе" таку рибу не варто, особливо при трофейних габаритах. Ви просто ризикуєте порвати губу і позбутися улову. Риба досить потужна і боєць знатний, тому спінінг однозначно повинен "гасити" все ривки риби саме за рахунок ладу. Тому - ніяких "фастов", залиште це для судака і щук.

Оскільки при проводці "від берега" глибина спочатку невелика, використовувати приманки (особливо - блешні) вагою понад 3г сенсу не має, в іншому випадку, приманка почне тут же "борознити" дно без будь-якої гри. Відповідно тест спінінга "по верху" я б визначив як 4г максимум ... Повірте, такі "тростинки" дозволять вам вивести до підсаку екземпляр в кіло і більше, але ... з урахуванням правильного настрою фрикциона котушки. Тому - переходимо до наступного компоненту - котушці для лову головня.

Я знаю, що 90% рибалок ловлять на котушки безінерційні (сам особисто я головня ловлю на кастинг з котушками BFS).

І існує якесь думка про т.зв. "Балансі" між вагою спінінга і катушки. Так ось в цьому випадку, якщо ви збираєте єдиний голавлиних комплект, про це варто забути. Пояснюю. При проводці мікроколебалкі вагою 3-4г, котушка 1000-1500 не буде відчувати абсолютно ніяких перевантажень. Але ловля голавля на увазі ще й ловлю на кренки. При численних проводках проти течії горезвісного "каміона" і вже тим більше якогось Red Rag (я вже делікатно мовчу про діповие кренки) навантаження на ДП виросте в рази і ваша 1000-я надлегких LT загине за один сезон. Тому варто дивитися в бік надійних (нехай і важких) 2000-2500.

Окрема тема - настройка фрикциона, яка дуже і дуже важлива. На жаль, в мультиплікаторних котушках, якими ловлю я, фрикціон регулюється вельми і вельми грубо (ці котушки призначені для лову баса і в цій ситуації фрикціон просто затягується наглухо). У безінерціонках все простіше і тут порада проста - краще переослабіть, ніж перезатянуть. Дайте рибку "погуляти", гірше не буде, все можна відрегулювати в процесі виведення. Удар у головня дуже потужний, незабутній. У мене був випадок, коли клювання явно трофейного головня просто вирвала петлю з лопатки кренка, причому не найбільш дешевого. Це говорить багато про що.

Оскільки я знаю, що увагу читача більше 4-х хвилин утримати неможливо і він просто-напросто переверне сторінку - буду закруглятися.

Планую поговорити багато про що - про лов головня в міжсезоння (рання весна / пізня осінь), про лов у зливу, про те, чому можна і не можна вірити в рекламі, про те, що робити, коли нема клює зовсім ... Багато про що. Так що до зустрічі. Давайте не губитися. Придамося один одному)

Швидка доставка

Ваше замовлення буде доставлене проятгом 1-2 днів по Україні

Якісний товар

Технологічне виробництво і матеріали

Допомога в підборі

Не знаєте яку блешню вибрати? Телефонуйте.