098 216-83-95
 Пн-Пт: 10:00-18:00
17 липня 2022
Просмотры: 312
Час читання 3 хв.

3 ТОПОВІ ЛОКАЦІЇ ДЛЯ ЛОВУ ГОЛОВНЯ ВЛІТКУ

3 ТОПОВІ ЛОКАЦІЇ ДЛЯ ЛОВУ ГОЛОВНЯ ВЛІТКУ

Спиннінговий лов головня здійснюється протягом усього сезону - з початку весни і до середини осені. Ця риба не боїться спеки і чудово ловиться у насичені сонцем літні дні. Однак з підвищенням температури води, що часто буває в розпал літа, зловити лобастого стає складніше. У цій статті поговоримо з вами про особливості головного полювання в середині липня.

У найспекотніші дні літа, головень, як і раніше, продовжує ловитися на спінінг, проте полювання за трофейними екземплярами краще відкласти до серпня, оскільки великі особини в пік спеки «скочуються» в ями і практично неактивні. Розраховувати на затримання «несоромного» головеня можливо лише рано-вранці або перед заходом сонця. Зате головенята до 500 г. відмінно реагують на мікроколивалки протягом усього світлового дня і «озброївшись» делікатним ультралайтовим комплектом, ви не тільки зловите залікову рибу, але й отримаєте масу яскравих вражень.

Покльовки літніх головенів завжди супроводжуються сплесками, свічками, риба вистрибує з води, «як ошпарена»! Це не рибалка, а цілий екшен! Але іноді ми стикаємося з протилежною ситуацією – кілька млявих дзьобів і те, не всі вдається реалізувати. Вся справа у локації. Влітку головеня можливо зустріти протягом усієї річки, але є ділянки, на яких він особливо активний і не проти обдуритися штучною принадою. Три такі позиції заслуговують на окрему увагу.

Перекати.

   Життя на перекаті, як і вода – завжди вирує! Дрібноводні прохолодні ділянки, збагачені киснем, притягують не тільки головня, а й іншу мирну та хижу рибу, що мешкає в річці. Тому рибалка біля перекатів завжди непередбачувана та азартна. Влітку нам цікавий як сам перекат (швидкина), так і його околиці. У полуденну спеку на струмені завжди стоїть багато невеликого головня, який жваво реагує на грамові блешні. Рівномірне проведення проти течії (і за течією) завжди принесе пару-трійку дзвінких поклевок!
Вхід та вихід з перекату.

   На вході в перекат головень просто любить «вартувати» корм, який несе течією. Зграйки дрібних і ненажерливих голавликів «патрулюють» цю ділянку з ранку до вечора. Щоб не налякати обережну рибу, необхідно зайти на сам струмінь (приблизно на середину перекату) і закидати блешню методом Up Stream. KOKETKA 1.2g., INDIVID 1g., IRIS 1.8g. - Найбільш оптимальні блешні під ці умови. Тест коливань варіюється в залежності від умов та глибини в місця лову. На перекатах, де рибалю я, двох грамів вистачає за очі.

На виході з перекату, як правило, утворюється приямок, де любить «відстоюватися» більшого розміру лобастий. Цій ділянці я намагаюся приділити максимум уваги і в разі відсутності клювань, все одно затримуюсь на ньому і експериментую як з подачею, так і з коливанням. На відміну від інших місць, при облові приямка я використовую блешні від 2.5г. до 3.9 г., у окремих випадках – 2 г. Залежно від протяжності «ями», застосовуються, і різні техніки проводки, від простої рівномірної до ступінчастої. Головне завдання – дістати блешнею до дна і провести її буквально в сантиметрі над донним ґрунтом, періодично чіпляючи його. У вечірній та ранковий час у вас є всі шанси отримати клювання доброго голованя.

3.У тіні дерев.

   У тіні дерев головані не тільки рятуються від липневої спеки, а й під'їдають комах, що звалилися трагічно випадково у воду. Це ще одне місце зі списку «козирних», де на вас напевно чекають злі клюваки! Облавлювати локацію можливо закидами, як вгору, так і вниз за течією, проте найкращого результату мені вдавалося добитися проводкою на знесення , коли закидання виконується трохи вище за течією (7) по "дузі". Такі місця примітні ще й тим, що нам самим набагато комфортніше рибалити стоячи в тіні, а не під сонцем, що палить.

Бажаю вам бадьорих клювань! І не забувайте відпускати спійманого головеня, він усе одно не смачний ☺
 

Швидка доставка

Ваше замовлення буде доставлене проятгом 1-2 днів по Україні

Якісний товар

Технологічне виробництво і матеріали

Допомога в підборі

Не знаєте яку блешню вибрати? Телефонуйте.